Peikonpojan kuperkeikka

Hupsis, kupsis, hei! Peikonpoika tekee vihreitä kuperkeikkoja.

Kevätmetsässä Peikonpoika heittää ekologisia kuperkeikkoja. Linnut visertävät, puun takaa kurkkaa jänö ja vilahtiko tuolla jossakin kenguru ? Vauhtia kuperkeikkoihinsa Peikonpoika saa erilaisten asioiden yhdistelemisestä. Kurkkaa, mitä syntyy, kun vanhat, ihan tavalliset arkiset asiat saavat uuden ilmeen, muodon ja käytön.

Pientä piiperöä Peikonpojan uniikissa, luonnonläheisessä hengessä. Ihania vanhoja pieniä nappeja, jopa sammalta ja villaa.

Peikonpojan valikoima vihertyy kun unikkien käsitöiden ja zakka-siusustustuotteiden lisäksi peikonpesässä tehdään ekologisia Kuperkeikkoja. Kierrätystuotesarja lasneerataan kierrätystehtaalla viikonloppuna 25.-26. huhtikuuta Helsingin Kaapelitehtaalla. Paikanpäälle ehdit vielä huomenna ja ensiviikolla Kuperkeikka saapuu myös putiikkiin.

Kuperkeikka päivässä pitää iloisena!

peikonpojan eko-kuperkeikka
peikonpojan eko-kuperkeikka

4 Responses to “Peikonpojan kuperkeikka”

  • -luna-:

    -luna-

    minusta on ihanaa ja hienoa, että suunta on ekologinen! Eikä ekologisuus todellakaan tänä päivänä enää tarkoita rumaa ja tylsää vaan tosi kivoja kauniita juttuja.

    Sashiko on minulle tuttu koneella tehtynä sekä käsin kirjottuna ja tietysti taas osallistun arvontaan - ainahan jonkun pitää olla jonon jatkona eli en tosiaan ole arvonnoissa lady fortunan favourite.

    Keväästä nauttien

    -luna-

  • sis:

    ihania ovat …osaiskohan tehdä—arvontaan myös…ainaski ois kirjassa kauniita kokeiltavia….

  • Hanna:

    Odotan innolla kierrätysjuttuja, kiva kun olet ottanut mukaan sekin ajatusmaailman!

  • Tervetuloa peikkolaan ! » Sashiko ja muut pistot:

    [...] moni teistä oli jo kokeillut sashikoa ! Arvonnan suoritti pikku-peikko Patrik ja kirja suuntaa Hannalle [...]

Leave a Reply

täällä puuhataan
nähdään markkinoilla
  • 24-04-2010: Kierrätystehdas
  • 06-11-2010: Lahti, Kätevä & Tekevä
  • 19-11-2010: Tampere, Kädentaito messut
  • 26-11-2010: Helsinki, Kädentaidot 2010
selaa arkistoa


bloglovin
tervetuloa
peikkolaan jossa pulistaan käsitöistä, kirjoista, lapsista sekä zakka-ilmiöstä. Toivottavasti viihdyt ja jätät kommentin vierailustasi.
putiikin maksutavat
Suomen Verkkomaksut
Bloggaajat:
Jos lainaat sivuiltamme kuvia tai tekstinpätkiä niin laitathan "peikonpoika.fi" jutun mukaan. Vinkkaa myös meillelle blogistasi- luemme mielellämme erilaisia juttuja !
Median edustaja:
Lainaamme mielellämme tuotteita kuvauksiin tai kysy painokelpoisia tuotekuvia.