taas yksi pussukka…

vaunupussukka

En sitten osaa olla ilman pussukoita !

Prototyyppi-Nallet on uudenlainen pussukka joka kiinnitetään rattaiden/vaunujen sankaan. (Toki pussukan voi laittaa myös pinnasänkyyn keräämään vaikkapa tutit, unikaverit tai muut pienet tarpeelliset tavarat lähelle).

Tämä on pienempi kuin hoitolaukku, mutta saat avaimet, kännykän ja rahapussin kätevästi mukaan pikkulenkille. En ole keksinyt mitään sopivan lutuista nimeä ja pussukoitakin alkaa olla jo ihan riittämiin. Mitä teille tulee mieleen ? Kirjoita ehdotuksesi ja osallitut kukka-pussukan arvontaan.

edit: pussukan arvonta huhtikuun puolessavälissä

5 Responses to “taas yksi pussukka…”

  • Tää on hyvä keksintö kun avaimet ym. pikkusälä on aina jonkun kassin tai laukun pohjalla “piilossa”!

  • paivi:

    kiitos – nyt kun vielä keskitään jokin kuvaileva ja houkutteleva nimi tai slogan

    (avaimista tuli mieleen että joskus nuorempana hukkasin talvella kotiavaimet ja ne löytyivät keväällä lumien sulettua bussi-pysäkiltä…)

  • paivi:

    nosto tälle postaukselle: (pussukan arvonta tosiaan lähestyy)

    jossakin vaiheessa mietin että vaunukka olisi hauska nimi tälle vaunu pussukalle, mutta sehän olikin jo Tintun vaunupussukan nimi (sellainen pussukka minne lapsi laitetaan lokoilemaan) joten eihän se sitte sovi.

    yksi vaihtoehto olisi yksinkertaisesti tarvikepussukka. pitää miettiä.

  • Voi kääks, mä oon ihan nolona-taasko mä voitin!! Ei vaan siis tää on todella iloinen ylläri!! Kiitos ihan hurjasti! Se vihreä pussukka voisi olla mun mieleen : D. Voi kiitos vielä!
    Tässä vielä yksi ehdotus multa… vaunutasku
    Terkuin: Tytti

    p.s: nää sun sivustot sen kun komistuu : O! Wow!

  • *heh*- vihreä pussukka lähdössä maanantaina teille päin.

    vaunutasku ei ole ollenkaan hullumpi (paljon parempi kuin tarvikepussukka…) – siitä käy heti ilmi mihin käyttötarkoitukseen tuo ‘pääsääntöisesti’ on. Tosiaan minullahan kyllä tuo tasku roikkuu pinnasängyssä keräämässä kaiken pienen tarpeellisen öitä ja päiväunia varten.

    Kiitos kehuista – kiva kuulla että tykkäät – itse olen jotenkin kevätintoa täynnä ja kaikenmaailman ideoita tulee samaa tahtia kuin kukkasia pihalla !

Leave a Reply

täällä puuhataan
….ja kommentit
nähdään markkinoilla
  • 06-11-2010: Lahti, Kätevä & Tekevä
  • 19-11-2010: Tampere, Kädentaito messut
  • 26-11-2010: Helsinki, Kädentaidot 2010
selaa arkistoa


bloglovin
mukavaa muualla

aarteet
tervetuloa
peikkolaan jossa pulistaan käsitöistä, kirjoista, lapsista sekä zakka-ilmiöstä. Toivottavasti viihdyt ja jätät kommentin vierailustasi.
:: h e i n ä k u u:: 35% alennuksia
Säästä toimituskuluissa!

Nyt voit tilata tuotteita sekä peikonpoika.fi että beloved.fi verkkokaupoista ja maksat vain yhdet toimituskulut.

Kun tilaat tuotteita molemmista verkkokaupoista saat etuuden valitsemalla toiseen tilaukseeksi toimitustavan kohdalle ’postimaksu’-maksettu ja mainitsemalla yhteispostituksesta tilauksesi yhteydessä.

Etu on voimassa toistaiseksi.

putiikin maksutavat
Suomen Verkkomaksut
Bloggaajat:
Jos lainaat sivuiltamme kuvia tai tekstinpätkiä niin laitathan "peikonpoika.fi" jutun mukaan. Vinkkaa myös meillelle blogistasi- luemme mielellämme erilaisia juttuja !
Median edustaja:
Lainaamme mielellämme tuotteita kuvauksiin tai kysy painokelpoisia tuotekuvia.
I Took The Handmade Pledge! BuyHandmade.org