Pinssivalikoimaan on tuloillansa uuden uutukaisia aiheita! Teresen kanssa suunniteltiin uusia käsityöaiheisia pinssejä.
Tuttuun, peikonpoikamaiseen, tapaan pinsseissä seikkailee eläimiä: Kerttu-lintu kehrää lankaa, kissa on pässyt puikkoihin käsiksi ja kolmannessa pinssi-ideassa on nappeja.. sillä napithan sopivat moneen paikkaan.
Millaisia pinssejä haluaisit putiikkiin ? Kiinnostaako kehräys, neulonta vai napit ?
Entä millaiset väriyhdistelmät ovat mieleen ?
PS: Heinäkuun alussa tulee voimaan uudet ALV-vero prosentit. Yleinen ALV% nousee 22% -> 23%. Kirjojen ja lehtien ALV nousee kahdeksasta prosentista yhdeksään.
Kaupassamme ALV-prosentin päivitys tapahtuu automaattisesti. Tämä näkyy siten, että hinnat ensin nousevat ALV-prosentin nousun verran ja ovat todennäköisesti jotakin muuta kuin tuttuja tasahintoja. Haluamme säilyttää mahdollisuuksien mukaan tutut hinnat ja päivitänkin hinnat mukaviin tasalukuihin automaattipäivityksen jälkeen, joten jos hinnoissa näkyy vaihtelua on kyse juuri tästä alv-prosentin päivityksestä.















Kerttu kehrää -pinssit on eniten omaan mieleen. Niistä mieluisin on ehkäpä vihreä, mutta kaikkikin värit on ihania.
Kissat miellyttää mua eniten, kaikki kolme on ihania mutta ehkä tuo viimeinen on kaikkein eniten mieleen
Pidän Kerttu-linnusta joka kehrää. Hehee, olen sitten taas jotain aivan toista mieltä kun aikaisemmat
Kissat ovat myös ihania. Kertuista tykkään noista täysin kaksivärisistä, joista vihreä ja sinisävyinen miellyttää silmää eniten. Kissoista vihreässä toistuvat ihanan lempeästi värit.
Kehrääjät ovat parhaita!
Kertut ovat minustakin parhaita. Kaikissa tuo vihreä pohja miellyttää silmää eniten.
Kissa-aihe on tavallisesti lähinnä sydäntäni. Olisipa ihanaa saada ristipistoaiheinen pinssi, niitä hankkisi heti useampia niin itselleni kuin lahjaksi!
Kerttu on kyllä kovasti minunkin mieleen … kiitoksia ‘äänistänne’
Ristipistot! No tietysti – miten en tullut ajatelleeksi – aivan ihana idea – kiitos Jaatiina! Ristipisto-sydämet ovat kauniita, mutta mitähän muuta pinssissä voisi olla… ?
Kerttu kehrää joko vihreänä tai keltaisena.
Kissa kutoo aiheiset on kaikki yhtä kivoja. Jos näitä molempia tulee putiikkiin, niin minun on ihan pakko ostaa näitä useampia.
Tämä ei nyt kuulu käsityöaiheisiin pinsseihin, mutta toivon hurjan kovasti, että joskus tulisi kantoliina aiheisia pinssejä. Aiti kantaa vauvaa kantoliinassa <3
Kerttu kehrää (ylärivillä olevat erityisesti) olivat mieleen
.
Omaan ostoskoriin päätyisivät ainakin keltainen kehräävä Kerttu-lintu ja ruskeataustainen neulova kissa.
Ovat ihania.
Kissa kutoo vihreänä ja ruskeana ovat kivoimmat!